O parafii
Troszkę o samej miejscowości
Sąsiadujemy z takimi miejscowościami jak: Buczkowice, Kalna, Rybarzowice, Słotwina, Łodygowice i turystyczny Szczyrk.
Również większe miasta nie znajdują się zbyt daleko. W odległości ko. 15 km są Bielsko-Biała i Żywiec. Oba miasta kuszą swoimi atrakcjami: szlakami zabytków, browarem, parkami, muzeami czy zamkami.
Sama Godziszka również nie daje możliwości aby się nudzić. Każdy znajdzie coś dla siebie: plac zabaw, kompleks sportowy, cukiernię czy kawiarnię. A jeśli ktoś oczekuje czegoś więcej, to na horyzoncie jest Jezioro Żywieckie lub Szczyrk, kuszące swoimi atrakcjami. Można też się wybrać na Pętlę Beskidzką, podziwiając piękno górskich krajobrazów.

Do naszego kościoła zapraszamy natomiast na liczne nabożeństwa ku czci naszej Patronki - Matki Bożej Szkaplerznej, a także na inne nabożeństwa i Msze św., aby ubogacić się duchowo. Pamiętajmy, że nie tylko ważne jest zdrowe ciało, ale także i zdrowa dusza - "Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem" (Paulo Cohello).
Historia parafii
Kościół i Parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Godziszce - Jubileusz 1923 - 2023
Zanim mieszkańcy Godziszki doczekali się samodzielnej parafii, przez długie wieki związani byli z parafią w Łodygowicach. Najstarsze zapiski z 1630 r. mówią, że Godziszka liczyła 103 mieszkańców, a pod koniec XIX w. już około 1300 wiernych. Msze św. odprawiane były w niewielkiej, murowanej kapliczce, która stoi do dnia dzisiejszego obok parafialnego kościoła. W 1913 roku została ona odnowiona z pieniędzy, które mieszkańcy otrzymali z odszkodowania za gradobicie. W ołtarzu znajduje się obraz Matki Bożej Częstochowskiej.
Początkiem XX wieku zawiązał się komitet kościelny w Godziszce, a w 1914 r. zostały wylane fundamenty pod kościół. Prace jednak powstrzymała I wojna światowa. W 1919 roku świątynia w stanie surowym została wybudowana. Tego samego roku zatwierdzono uchwałę w sprawie powstania cmentarza parafialnego. W kolejnych zajęto się zagospodarowaniem świątyni, którą wyposażono w ławki, konfesjonał i kazalnicę. W związku z zapowiedzią kurii, że po wybudowaniu plebanii istnieje szansa na ustanowienie parafii, komitet 24 lipca 1921 r. uchwalił decyzje o jej budowie.
Początkiem 1923 roku do Godziszki przybył pierwszy kapłan – ks. Józef Komendera. Podczas swojej posługi przekonywał parafian do wzniesienia wieży, dzwonu i chóru, twierdząc, że kościół wypięknieje. Rozbudową zajął się jednak ks. Szczepan Pawełek, który przybył na parafię 1927 roku. W trakcie jego posługi kościół został poszerzony o chór oraz dobudowano wieżę. Prace jednak nie zostały w całości wykonane. Taki stan zastał ks. Stanisław Jarzyna, któremu również ciężko było spłacić dług za prace remontowe, w związku z ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym. Podczas jego posługi w 1931 roku odbyła się wizytacja ks. Metropolity Adama Sapiehy. Tego samego roku swoją służbę Bożą w Godziszce rozpoczął ks. Jan Nowak, który poczynił wielkie starania o dokończenie wszelkich prac oraz uporanie się z kłopotami finansowymi. Parafia w Godziszce i Kalnej w tym czasie liczyła 2050 członków. 23 czerwca 1933 roku nowy proboszcz otrzymał zgodę kurii na powstanie Bractwa Szkaplerza. 28 maja 1936 roku odkupiono parcelę na rzecz cmentarza w Godziszce, a rok później z inicjatywy proboszcza, robotnicy ze Związku Chrześcijańskiego zakupili obecny do dziś obraz Matki Boskiej Szkaplerznej.
W czasie II wojny światowej parafia musiała się dostosować do restrykcji jakie narzucał okupant. Ksiądz Nowak osobiście doświadczył wielu trudności od władz okupacyjnych. Po wojnie proboszcz ponownie był nękany, ale tym razem przez Urząd Bezpieczeństwa w Białej. W roku 1952 do kościoła i plebani wprowadzono zasilanie elektryczne. Z inicjatywy proboszcza rok później zakupiono i poświęcono organy. W 1957 roku parafia w Godziszce przeszła z Dekanatu Żywieckiego do Dekanatu Bialskiego. Podniosłym wydarzeniem dla parafian 1964 roku była wizyta kanoniczna ks. biskupa Jana Pietraszki. Po 35 latach pracy w 1966 r. odszedł ks. Jan Nowak, a jego miejsce zajął ks. Antoni Łaciak. Rok 1967 napełnił smutkiem mieszkańców Godziszki w związku ze śmiercią, zasłużonego dla parafii ks. Jana Nowaka, który spoczął na godziszczańskim cmentarzu.
Proboszczem w 1972 roku został ks. Józef Bendyk, który rok później czuwał nad uroczystościami 50-lecia parafii. Obchodom przewodniczył ks. biskup Albin Małysiak. Rok jubileuszu sprzyjał również rozwojowi kultu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, której obraz zakupiono do świątyni. Proboszcz postarał się o odnowienie ołtarzy bocznych, wyzłocenie ambony oraz wymalowanie kościoła. Poprawiono również elewację zewnętrzną kościoła, a także wykonano chodnik z płyt wokół kościoła. W 1977 roku do parafii w Godziszce przybył ks. Józef Jania, który zaangażował się w budowę nowej plebani. Także w 1977 roku odbyła się wizytacja parafii przez kardynała Karola Wojtyłę. Rok 1978 był dla wszystkich katolików ogromnym przeżyciem związanym z wyborem Karola Wojtyły na papieża, zwłaszcza że kardynał odwiedził naszą parafię 5 czerwca 1978 r. W związku z tak doniosłym wydarzeniem, parafianie udali się na pielgrzymkę dziękczynną do Częstochowy. 15 grudnia 1980 r. w kościele zostały poświęcone krzyże, które młodzież zabrała do szkoły. Następnego dnia zostały one zdjęte, ale po protestach mieszkańców z powrotem wróciły na swoje miejsce. W 1982 r. odbyły się sześciodniowe misje, na których ks. biskup Smoleński poświecił nową plebanię oraz salki katechetyczne. W 1984 r. parafię opuścił ks. Józef Jania, a jego miejsce zajął ks. Franciszek Janczy, który zajął się budową nowej zakrystii. Proboszcz często był nękany przez Służby Bezpieczeństwa za swoja działalność opozycyjną, treściwe kazania, mocne słowa i cięty dowcip.

W trakcie trwającej pandemii 4.01.2021 zmarł ks. Andrzej Wolny, który spoczął na tutejszym cmentarzu. Po jego śmierci do parafii przybył ks. Jarosław Krutak. Rok 2023 to obchody 100-lecia kościoła i parafii, których kulminacyjnym wydarzenie było uroczyste poświęcenia kościoła przez Ks. Bpa Romana Pindla w dniu 7 października.