Stats4U - Liczniki, statystyki na żywo i nie tylko!

Aktualności - Parafia Godziszka

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
w Godziszce
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
Przejdź do treści

Menu główne:

AktualnościOdwołanie dyspensy ogólnej od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane

Biorąc  pod uwagę ustalenia podjęte w ramach Zebrania Plenarnego Konferencji  Episkopatu Polski, z dniem 19 czerwca 2021 roku odwołana zostaje dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej oraz w  święta nakazane.

Wobec powyższego pamiętać należy, że "wierni są zobowiązani do  uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są  usprawiedliwieni dla ważnego powodu, (np. choroba, pielęgnacja  niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci,  którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki”  (KKK 2181).

Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten,  kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku  katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia  poprzedzającego (kan. 1248 § 1 KPK, por. KKK 2180).

************


Jubileuszowy Rok Ignacjański

W ramach obchodów Jubileuszu zostanie także zainicjowana  ogólnopolska peregrynacja relikwii św. Ignacego Loyoli wraz z ikoną  przygotowaną na tę okazję. Na terenie naszej Diecezji wierni będą mogli  modlić się przy relikwiach w wyżej wspomnianym kościele św. Andrzeja  Boboli w dniach od 30 czerwca do 6 lipca 2021 r.


************

Pomoc seniorom

Ministerstwo  Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę i wsparcie osób  starszych w okresie pandemii Koronawirusa uruchomiło Solidarnościowy  Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie  najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć  wychodzenie z domu.

W ramach ww. akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, dzwoniąc  pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony  pracownikow po- mocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej  potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego