Stats4U - Liczniki, statystyki na żywo i nie tylko!

Aktualności - Parafia Godziszka

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
w Godziszce
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności


Akcja misyjny Ambulans

W tym roku pomagamy w zakupie ambulansu do Burundi
Dla chcących wesprzeć tę akcję, poniżej znajduje się blankiet do wpłat, który można pobrać i wydrukować, lub można go wydrukować klikając na: Akcja Ambulans. Wpłat można dokonywać także online poprzez swój bank, wpisując dane z blankietu.

Siostry Karmelitanki z Musongati piszą:  Nasz obecny ambulans został wyprodukowany w 1980  roku, zatem jest w służbie chorych, dzień i noc, od 39 lat. Jako  wysłużony i starszy „pracownik" przychodni, a teraz szpitala, każdego  tygodnia jest u swego specjalisty - mechanika. Brak sprawnego samochodu  odczuwają nasi chorzy oraz dzieci i matki ciężarne. To oni wyciągają do  Was ręce prosząc o pomoc w zakupieniu nowego ambulansu, który ulży w ich  cierpieniach! Nasz szpital pomimo najlepszych chęci nie jest w stanie  zakupić nawet używanego samochodu, tak pilnie potrzebnego w tej służbie.  Dlatego bardzo liczymy na pomoc – piszą Siostry Karmelitanki z  Musongati.

Siostry Karmelitanki w 1973 roku w Musongati w Burundii  rozpoczynały swoją misję od zera. Zamieszkały w buszu, w mały domku przy  kościele. Pierwszy ośrodek zdrowia był rozkładany każdego dnia pod  palmą, potem w małym pomieszczeniu w gminie. Siostry zaczęły kształcić  personel, jednocześnie rozpoczynając budowę ośrodka zdrowia. Początki  były trudne, nie było znikąd pomocy finansowej, ale Siostry przetrwały i  w oparciu o ich modlitwy, zawierzenie Bogu i ofiary powstała misja w  Musongati gdzie od 46 lat prowadzona jest posługa medyczna - wspominają  siostry. Od 2011 roku przychodnia zdrowia stała się szpitalem z 126  łóżkami i sześcioma oddziałami: porodówką, neonatologią, interną,  pediatrią, laboratorium, radiologią. Obok szpitala znajduje się  przychodnia zdrowia dla niemowląt i kobiet ciężarnych oraz dożywianie  dla dzieci. Szpital posiada 80 pracowników, w tym 3 lekarzy. Wielu  chorych przybywa do szpitala również z innych prowincji kraju (pomimo,  że szpital jest oddalony 13 km od drogi asfaltowej). Obejmuje on opieką  prawie 122 tysiące osób. Ambulans służy do transportu ciężko chorych z  najbliższych przychodni zdrowia do szpitala, do przywożenia krwi czy  transportowania chorego do stacji krwiodawstwa oddalonej o 250 km.


Dla młodzieży

1. Niedzielne Wieczory Ożywienia Wiary

W każdą czwartą niedzielę miesiąca (od 24 września) zapraszamy młodzież na Eucharystię o godz. 18:30 oraz spotkanie (czas uwielbienia, ewangelizacji, świadectw i modlitwy).
Spotkania odbywać się będą w Kościele NSPJ w Bielsku-Białej (przy dworcu PKS).

****************************

Rodzina Rodzinie

Caritas Polska zainicjowała program pomocy rodzinom syryjskim Rodzina Rodzinie. Program Rodzina Rodzinie polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii, przez rodziny, wspólnoty, środowiska, czy firmy w Polsce. Pierwsza rodzina syryjska została objęta pomocą przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego po zakończeniu sesji obrad KEP, na której poruszany był temat działań na rzecz uchodźców.
Więcej na stronie rodzinarodzinie.caritas.pl

****************************

Zamiast "metody na wnuczka" - "metoda na perfumy"

Uwaga!

Zamiast oszustwa metodą "na wnuczka", pojawiła się metoda kradzieży "na perfumy".
Złodziej demonstrując "perfumy" psika środkiem usypiającym.
Zapraszamy do obejrzenia załączonego materiału wideo.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego