Stats4U - Liczniki, statystyki na żywo i nie tylko!

Aktualności - Parafia Godziszka

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
w Godziszce
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
Przejdź do treści

Menu główne:

AktualnościXXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę

W tym roku z racji epidemii tradycyjna piesza pielgrzymka na Jasną Górę zostaje zamieniona na pielgrzymkę w formie mieszanej: w trasie, w miejscach kultu religijnego naszej diecezji, w domach. Dokładny plan pielgrzymowania dostępny jest w na stronach www.pielgrzymka.bielsko.pl, Facebooku pielgrzymki, na stronach internetowych „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, Radia Anioł Beskidów oraz na obecnej stronie obok w formacie .pdf.

****************************

Od 30 maja - kolejny etap zniesienia ograniczeń

Od 30 maja 2020 zniesione są kolejne ograniczenia – nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod  warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą  jednak nadal konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w  sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach.
Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne oraz osoby, które zasłaniają usta i nos.
Zniesienie obostrzeń obejmie również kościoły i inne miejsca sprawowania  kultu religijnego. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał  dotychczasowy limit 50 osób.
W kościołach i świątyniach wierni nadal muszą  zasłaniać jednak usta i nos.
Więcej informacji TUTAJ.

****************************

Wskazania duszpasterskie - 30 maja 2020

1. Msza Święta

• Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w  niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych  Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i  odczuwających lęk przed zarażeniem.
• Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w kościele.
 • Wszyscy przebywający w kościele z wyjątkiem sprawujących liturgię  muszą mieć maseczki i zachować dystans 2 m. Bardzo prosimy o  przestrzeganie tej zasady.
• Nadal nie korzystamy z wody święconej.
 • Zalecamy, aby Komunię świętą przyjmować na rękę. Księża są  zobowiązani do dezynfekcji rąk przed i po zakończeniu rozdawania  Komunii.
• Sakrament pokuty sprawujemy dalej według zasad podanych wcześniej – pamiętając o zachowaniu szczególnej ostrożności.
• Należy pamiętać o częstej dezynfekcji ławek i miejsc szczególnie dostępnych dla wiernych (klamek, poręczy, konfesjonałów).
 • Na zewnątrz świątyni może się zgromadzić 150 osób – zachowując  dystans 2 m między sobą (nie dotyczy to rodzin i osób mieszkających  wspólnie).

2. Pogrzeb

• Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w czasie  uroczystości pogrzebowych zarówno w kościele, jak i na cmentarzu.

3. Spotkania Formacyjne

• Od 1 czerwca br. można powrócić do organizacji spotkań formacyjnych, pamiętając o zachowaniu zasad dystansu 2 m.
• Szczególnie należy zadbać o spotkania ministrantów i lektorów oraz oazy młodzieżowej.
• Spotkania powinny odbywać się w maseczkach.
• Warto zadbać o dezynfekcję rąk uczestników przed i po spotkaniu.


****************************

Rodzina Rodzinie

Caritas Polska zainicjowała program pomocy rodzinom syryjskim Rodzina Rodzinie. Program Rodzina Rodzinie polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii, przez rodziny, wspólnoty, środowiska, czy firmy w Polsce. Pierwsza rodzina syryjska została objęta pomocą przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego po zakończeniu sesji obrad KEP, na której poruszany był temat działań na rzecz uchodźców.
Więcej na stronie rodzinarodzinie.caritas.pl

****************************

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego