Stats4U - Liczniki, statystyki na żywo i nie tylko!

Aktualności - Parafia Godziszka

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
w Godziszce
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
Przejdź do treści

Menu główne:

AktualnościRekolekcje adwentowe online

Zapraszamy na rekolekcje adwentowe online organizowane przez księży z naszej diecezji.
Na poniższej stronie internetowej każdy znajdzie coś dla siebie :)

****************************

Dyspensa z okazji wspomnienia św. Barbary, patronki górników

Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 4 grudnia 2020 r. (w dniu liturgicznego wspomnienia św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników) górnikom i ich rodzinom mieszkającym i przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz wszystkim uczestniczącym w uroczystościach barbórkowych.


****************************

Informacje dot. obostrzeń i kolędy

Nowe obostrzenia obowiązujące od dnia 7 listopada 2020 dostępne są na stronie:

Przypominamy także, że od dnia 7 listopada wg powyższych wytycznych w kościele podczas  sprawowania Mszy Świętych i nabożeństw w kościele może przebywać ograniczona ilość osób:
a) 1 osoba na 15 m2 powierzchni – do dnia 29 listopada 2020 r.
b) 1 osoba na 7 m2 powierzchni – od dnia 30 listopada 2020 r.
oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących  pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w  przypadku pogrzebu.

Osoby mają dodatkowo zachować odległość minimum 1,5 m oraz mieć zasłonięte maseczką usta i nos.


W ławakch zajmujemy miejsca oznaczone karteczkami.

Nadal zalecanym sposobem przyjmowania Komunii Świętej jest przyjmowanie jej na rękę (jest to także prawidłowe i godne przyjmowanie Chrsytusa do serca).
Więcej o przyjmowaniu Komunii Świętej na rękę przeczytasz TUTAJ.


Kolęda

W  związku z sytuacją epidemiczną w Polsce w Diecezji Bielsko-Żywieckiej  nie organizujemy w tym roku odwiedzin duszpasterskich rodzin w  tradycyjnym okresie.
Wizytę duszpasterską przenosimy na czas, kiedy pozwolą na to  warunki sanitarne.

****************************

Pomoc seniorom

Ministerstwo  Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę i wsparcie osób  starszych w okresie pandemii Koronawirusa uruchomiło Solidarnościowy  Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie  najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć  wychodzenie z domu.

W ramach ww. akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, dzwoniąc  pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony  pracownikow po- mocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej  potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.

****************************

Rodzina Rodzinie

Caritas Polska zainicjowała program pomocy rodzinom syryjskim Rodzina Rodzinie. Program Rodzina Rodzinie polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii, przez rodziny, wspólnoty, środowiska, czy firmy w Polsce. Pierwsza rodzina syryjska została objęta pomocą przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego po zakończeniu sesji obrad KEP, na której poruszany był temat działań na rzecz uchodźców.
Więcej na stronie rodzinarodzinie.caritas.pl

****************************

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego