Stats4U - Liczniki, statystyki na żywo i nie tylko!

Ogłoszenia duszpasterskie - Parafia Godziszka

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
w Godziszce
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
Przejdź do treści

Menu główne:

Ogłoszenia duszpasterskie


Ważne!

Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej dot. ochrony danych osbowych (RODO) na parafialnych stronach internetowych nie można zamieszczać zapowiedzi przedślubnych - czyli imion, nazwisk oraz miejscowości zamieszkania narzeczonych.
W związku z powyższym, na naszej stronie internetowej nie będą zamieszczane zapowiedzi przedślubne.


   
Niedziela 29.11.2020
I niedziela Adwentu


Dziś obchodzimy I niedzielę Adwentu, która w Kościele rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny. Dlatego wsłuchajmy się w dzisiejsze Słowo Boże, które wzywa nas do czuwania, czyli czekania na przyjście Pana. Zresztą, całe nasze życie jest jednym wielkim Adwentem, czyli czekaniem na Kogoś lub Coś. Chciejmy tegoroczny Adwent – inny od poprzednich – przeżyć na przemianie naszego życia na lepsze, by Pan zastał nas, gdy przyjdzie, przygotowanych, zaś czas adwentowego czuwania niech przygotuje nas do jak najlepszego przeżycia duchowego zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 • Liturgia Tygodnia:
  - poniedziałek, 30.11 – Święto Andrzeja Apostoła, męczennika
  - czwartek, 03.12 – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  - piątek, 04.12 – Wspomnienie św. Barbary, patronki górników i ich rodzin.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed I piątkiem miesiąca będzie w środę. W tym dniu będzie spowiadał obcy spowiednik spoza parafii. Dlatego od godz. 16:30 będzie spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Proszę jej nie odkładać, gdyż w piątek nie będzie spowiedzi św.
 • Również ze względu na reżim sanitarny nie będzie odwiedzania chorych przed I piątkiem miesiąca.
 • W piątek oddajemy hołd Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 17:30, a w sobotę Niepokalanemu Sercu NMP także o godz. 17:30.
 • W I czwartek modlić się będziemy za powołanych do Służby Bożej i o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • W piątek będzie wieczorem uroczysta Msza św. w int. górników pracujących, emerytów, członków ich rodzin, żyjących oraz zmarłych. Górnikom życzymy tyle wyjazdów szolom (windą) na wierch (czyli na powierzchnię) ile zjazdów na dół (czyli pod ziemię). Po górniczemu „Szczęść Boże”.
 • Od jutra rozpoczynamy tradycyjne roraty, które będą od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. Dzieci proszę o przychodzenie z lampionami. Proszę o liczny udział w nabożeństwach roratnich dzieci, młodzież i dorosłych. Dla uczniów klas 3, 7 i 8 szkoły podstawowej udział w roratach jest ważnym elementem przygotowania się do przyjęcia I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania.
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafii i nowe ogrodzenie cmentarza parafialnego.
 • W przyszłą niedzielę – 6 grudnia – ofiary przeznaczone będą na potrzeby diecezji, a przed kościołem na Kościół na Wschodzie.
 • Od dziś można nabywać opłatki wigilijne (poświęcone, w odróżnieniu od kupionych w supermarketach i galeriach handlowych). Można także nabywać świece wigilijne, które zapalimy podczas wieczerzy wigilijnej na stole oraz na grobach naszych bliskich. Za świece i opłatki składamy dobrowolne ofiary, które przeznaczone są dla bezdomnych, nieuleczalnie chorych i tych, co ucierpieli w czasie kataklizmów.
 • Jutro, na pierwszy dzień roratnich nabożeństw dzieci - do klasy 3 szkoły podstawowej -  przynoszą serduszka, które biorą udział w losowaniu Dzieciątka. Dzieciątko Boże może przebywać tylko jeden raz w rodzinie.
 • W I sobotę miesiąca będzie całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu. Wszystkich parafian zapraszam do indywidualnej adoracji i rozmowy z Panem Jezusem.
  Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego