Stats4U - Liczniki, statystyki na żywo i nie tylko!

Ogłoszenia duszpasterskie - Parafia Godziszka

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
w Godziszce
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
Przejdź do treści

Menu główne:

Ogłoszenia duszpasterskie


Ważne!

Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej dot. ochrony danych osbowych (RODO) na parafialnych stronach internetowych nie można zamieszczać zapowiedzi przedślubnych - czyli imion, nazwisk oraz miejscowości zamieszkania narzeczonych.

Zarządzenie władz państwowych i kościelnych

  • Przez cały czas przebywania w kościele należy mieć zakryte usta i nos.
  • Zgodnie z zaleceniami biskupów, Komunię Świętą prosimy przyjmować na rękę (podchodzą najpierw osoby chcące przyjąć Komunię Św. na rękę, potem reszta wiernych). Więcej o tym sposobie przyjmowania przeczytasz TUTAJ.
  • Należy zachować bezpieczny dystans - CO NAJMNIEJ 1,5 m - również podczas przyjmowania Komunii Św.
  • Od 13 czerwca - dopuszczalne 50% zajętych miejsc dla wiernych.
  • Od 26 czerwca do 31 sierpnia - dopuszczalne 75% zajętych miejsc dla wiernych.

Prosimy o zajmowanie miejsc oznaczonych karteczką, a w miarę możliwości o siadanie w większych odstępach, aby zachować co najmniej 1,5 m odległości między sobą.

Każdy może być nosicielem wirusa, nawet o tym nie wiedząc.
Szczepienie NIE zabija wirusa, i nadal możemy być jego nosicielami.
Zadbajmy nie tylko o swoje, ale także bliźnich bezpieczeństwo i zdrowie.
Kierujmy się rozsądkiem i zdrowiem oraz dobrem - jeśli już nie chcemy swoim - to chociaż bliźnich.
         


Niedziela 21.11.2021
   

   
W ostatnią niedzielę roku liturgicznego, razem z całym Kościołem wyznajemy, że Chrystus jest naszym Królem. Uznajemy w Nim Króla wszechświata będącego zarazem Władcą naszych serc. Dziś można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

   1. Dzisiaj,  po Mszy Świętej wieczornej będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie i będzie możliwość adoracji indywidualnej do godziny 21.00. Od godz. 20.30 adoracja będzie prowadzona, a zakończymy modlitwę Apelem Jasnogórskim. Widzimy, jak nasza Ojczyzna jest atakowana ze wszystkich stron i musimy sobie zdawać sprawę z zagrożeń czyhających nad Polską. Dlatego podejmijmy tę modlitwę, aby w naszym kraju rzeczywiście zapanowało Królestwo Chrystusa: królestwo prawdy, sprawiedliwości i pokoju.
   2. Dzisiaj, przedstawiciele Rady Parafialnej przyjmują ofiary na docieplenie stropu naszego kościoła, o czym wspominałem w zeszła niedzielę. W poprzednim miesiącu zebrano 2350 zł. Bóg zapłać!

   3. W poniedziałek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego. Jej opiece polecamy państwo organistów oraz działający przy naszej parafii chór.

   4. W środę, 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

   5. W piątek, 19 listopada – o godz. 19.00 zapraszam do salki parafialnej młodzież, która chciałaby rozwijać swoją wiarę na spotkaniach oazy młodzieżowej.

   6. W przyszłą niedzielę, 28 listopada, rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.

   7. W związku z podjętą drogą synodalną w naszej parafii pragniemy się pochylić nad zagadnieniami dotyczącymi życia Kościoła. Zachęcam, jeśli ktoś chciałby przybyć na takie spotkanie modlitewne i dyskusję o aktualnych wyzwaniach Kościoła, proszę o zapisanie się w zakrystii. Stworzymy cztery grupy: Rada Parafialna i osoby chętne, które się zgłoszą, Kręgi Domowego Kościoła i wspólnota Galilea, Zelatorzy Róż Różańcowych i Parafialne Koło Radia Maryja oraz grupy młodzieżowe

   8. Bóg zapłać za złożone ofiary, jak również za posprzątanie naszego kościoła.

   9. Pogrzeb śp. Marii Krutak odbędzie się w poniedziałek o 14:00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Milówce. Serdecznie dziękuję za modlitwę i pamięć.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego