Stats4U - Liczniki, statystyki na żywo i nie tylko!

Ogłoszenia duszpasterskie - Parafia Godziszka

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
w Godziszce
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
Przejdź do treści

Menu główne:

Ogłoszenia duszpasterskie


Ważne!

Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej dot. ochrony danych osbowych (RODO) na parafialnych stronach internetowych nie można zamieszczać zapowiedzi przedślubnych - czyli imion, nazwisk oraz miejscowości zamieszkania narzeczonych.

Zarządzenie władz państwowych i kościelnych
  • Przez cały czas przebywania w kościele należy mieć zakryte usta i nos.
  • Zgodnie z zaleceniami biskupów, Komunię Świętą prosimy przyjmować na rękę (podchodzą najpierw osoby chcące przyjąć Komunię Św. na rękę, potem reszta wiernych). Więcej o tym sposobie przyjmowania przeczytasz TUTAJ.
  • Należy zachować bezpieczny dystans - CO NAJMNIEJ 1,5 m - również podczas przyjmowania Komunii Św.
  • Od 13 czerwca - dopuszczalne 50% zajętych miejsc dla wiernych.
  • Od 26 czerwca do 31 sierpnia - dopuszczalne 75% zajętych miejsc dla wiernych.

Prosimy o zajmowanie miejsc oznaczonych karteczką, a w miarę możliwości o siadanie w większych odstępach, aby zachować co najmniej 1,5 m odległości między sobą.

Każdy może być nosicielem wirusa, nawet o tym nie wiedząc
- zadbajmy nie tylko o swoje, ale także bliźnich bezpieczeństwo i zdrowie.
Nieprzestrzeganie zasad wiąże się z możliwością nałożenia przez sanepid ogromnej kary finansowej. Miejmy to na uwadze, i kierujmy się rozsądkiem i zdrowiem oraz dobrem - jeśli już nie chcemy swoim - to chociaż bliźnich.
         


Niedziela 20.06.2021
         
Dziś przypada 12 niedziela zwykła. Moc wiary objawia się tam, gdzie człowiek nie liczy wyłącznie na siebie lub na innych ludzi, lecz zawierza siebie Bogu. Czyni to przede wszystkim przez modlitwę oraz ufne i cierpliwe przyjmowanie wszystkiego z rąk Boga.

Z dniem 19 czerwca 2021 roku ks. biskup Roman Pindel znosi dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii i świąt nakazanych. Zlekceważenie udziału w niedzielnej Mszy Świętej i świąt nakazanych bez ważnego powodu jest grzechem ciężkim. Obowiązek spełnia ten, kto w sam dzień świąteczny, bądź wieczorem dnia poprzedniego bierze udział w Eucharystii. Pamiętajmy, że Msza Święta jest darem Bożym dla nas i największym skarbem, jakiego człowiek może dostąpić na ziemi.

W dniu dzisiejszym przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na realizację napisu na pomniku, gdzie spoczywa + ks. proboszcz Andrzej Wolny.

W poniedziałek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 16.00 zamówiona przez uczniów klasy VIII za swoją zmarłą wychowawczynię.

W czwartek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W piątek, 25 czerwca, kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 8.00. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w środę od godz. 17.00 oraz w piątek od godz. 7.30.

W sobotę o 9.30 zapraszam na spotkanie ministrantów, lektorów, animatorów oraz kandydatów, a o godz. 10.30 zapraszam na spotkanie Dzieci Maryi.

Dziękuję wszystkim za ofiary składane w kościele jak i na nasze konto parafialne oraz  za posprzątanie naszego kościoła.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego