Stats4U - Liczniki, statystyki na żywo i nie tylko!

Ogłoszenia duszpasterskie - Parafia Godziszka

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
w Godziszce
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
Przejdź do treści

Menu główne:

Ogłoszenia duszpasterskie


Ważne!

Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej dot. ochrony danych osbowych (RODO) na parafialnych stronach internetowych nie można zamieszczać zapowiedzi przedślubnych - czyli imion, nazwisk oraz miejscowości zamieszkania narzeczonych.
W związku z powyższym, na naszej stronie internetowej nie będą zamieszczane zapowiedzi przedślubne.

   
Niedziela 28.06.2020

Dzisiejsze słowo Boże zachęca nas do opowiedzenia się za Chrystusem: „Kto mnie przyjmuje, ten przyjmuje Tego, który mnie posłał”. Są to słowa dzisiejszej Ewangelii.
 • Dziś dzieci klas 3 otwarły swoje serduszka, aby przyjąć Pana Jezusa po raz pierwszy w Komunii Świętej, a przez to uczestniczyć w pełny sposób we Mszy św., czyli zgromadzeniu eucharystycznym. Przyjęcie Pana Jezusa w Komunii Św. dla tych dzieci i dla nas, którzyśmy przed laty to uczynili, oznacza życie i postępowanie według zasad wiary zgodnych z nauką Kościoła. Dlatego żyjmy tak, abyśmy byli żywym znakiem obecności w dzisiejszym świecie Jezusa Chrystusa, który dostrzega w życiu człowieka i jego sercu to, czego inni nie chcieli lub nie potrafili dobrego dostrzec.
 • Dziś 40 uczniów klas 3 szkoły podstawowej przyjmuje po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej do swego serca. Dlatego prośmy Pana Jezusa, by miał ich w swojej opiece, a oni by zawsze byli Jemu wierni. Niech dzisiejsza uroczystość pierwszej Komunii Świętej dzieci w parafii skłoni nas do refleksji, czy mamy tę radość tych dzieci w naszych sercach.
 • Kochani, dziś wybory prezydenckie, dlatego proszę o skorzystanie z patriotycznego obowiązku oraz proszę o modlitwę za tych co zostaną wybrani, by jak najlepiej służyli Ojczyźnie, bez względu na polityczne orientacje.
 • Liturgia tygodnia:
  - poniedziałek, 29.06 - Uroczystość św.św. Piotra i Pawła. Składka przeznaczona będzie na Świętopietrze
  - piątek, 03.07 - Święto św. Tomasza Apostoła.
 • W poniedziałek, w uroczystość świętych Piotra i Pawła - Filarów Kościoła - Msze św. będą o godzinie 8:00, 16:00 i 18:00, tak jak w święta w dni robocze. W tym dniu o godzinie 16:00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziców, chrzestnych i dziadków na dziękczynne nabożeństwo przed najświętszym sakramentem.
 • We wtorek, 30 czerwca, kończymy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ze względów epidemicznych nie będzie comiesięcznego odwiedzania chorych po domach.
 • W czwartek modlimy się za powołanych do Służby Bożej, w I piątek miesiąca do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a I sobotę miesiąca do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji bielsko-żywieckiej i sądu biskupiego.
 • Chciałbym podziękować katechecie, panu Tomaszowi Pyjurowi, oraz rodzicom, za piękne przygotowanie dzieci do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i I Komunii Świętej, a kandydatom za wzorowe duchowe przygotowanie się do tych sakramentów.
  Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego