Stats4U - Liczniki, statystyki na żywo i nie tylko!

Ogłoszenia duszpasterskie - Parafia Godziszka

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
w Godziszce
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

 

NIEDZIELA - 25.11.2023
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

W kontekście prawdy o Jezusie Chrystusie Królu Wszechświata, stajemy wobec biblijnego obrazu sądu ostatecznego. Dziś można zyskać odpust zupełny , odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży. W naszej diecezji obchody odbędą się w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku – Białej Os. Karpackie. Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie Mszą św. o godz. 17.00, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Roman Pindel.


   1. Dzisiaj – przedstawiciele Rady Parafialnej przyjmują ofiary na renowację instalacji grzewczej w budynkach parafialnych.

   2. W czwartek, 30 listopada – przypada święto św. Andrzeja, Apostoła.

   3. I piątek, 1 grudnia – Msze św. o godz. 7.00 za zmarłych w przeciągu roku oraz o godz. 18.00. Po Mszach św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi I-piątkowej pół godziny przed Mszą św. poranną oraz od 16.30 – 18.00. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie rozpoczniemy całonocną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Bardzo proszę o wpisywanie się na poszczególne godziny na listę w przedsionku kościoła.

   4. I sobota, 2 grudnia – O godz. 7.00 zakończenie nocnej adoracji i Msza św. za Parafian. Od 9.00 – 18.00 całodzienna adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i również proszę o wpisywanie się na poszczególne godziny adoracji na wystawionej liście. O 17.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych i starszych Parafian w grudniu są planowane przed świętami.

   5. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia – rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny. W tym dniu będzie można odebrać zamówione zdjęcia z uroczystości konsekracji naszego kościoła.

   6. Kiermasz świąteczny – w niedzielę 10 grudnia przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz świąteczny organizowany przy współpracy naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Część z uzyskanego dochodu będzie przeznaczona na działania Parafialnego Zespołu Caritas.

   7. Bóg zapłać za złożone ofiary zarówno w kościele jak i na nasze konto parafialne. Dziękuję również za posprzątanie naszego kościoła. Również druhowie OSP w Godziszce serdecznie dziękują za wsparcie, dzięki któremu będą mogli wzbogacić potrzebny im sprzęt ratowniczy.
Wróć do spisu treści