Stats4U - Liczniki, statystyki na żywo i nie tylko!

Ogłoszenia duszpasterskie - Parafia Godziszka

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
w Godziszce
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
Wielki Post...40 dni, aby zmienić swoje życie
Przejdź do treści

Menu główne:

Ogłoszenia duszpasterskie


Ważne!

Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej dot. ochrony danych osbowych (RODO) na parafialnych stronach internetowych nie można zamieszczać zapowiedzi przedślubnych - czyli imion, nazwisk oraz miejscowości zamieszkania narzeczonych.
W związku z powyższym, na naszej stronie internetowej nie będą zamieszczane zapowiedzi przedślubne.


Niedziela, 29.03.2020

Słowo Boże dzisiejszej niedzieli przygotowuje nas na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa. W pierwszym czytaniu Bóg wzywa nas, byśmy powstali z grobu naszych grzechów i szli za Bogiem, który prowadzi nas do Krainy Nowego Życia w miłości wzajemnej. Bóg przypomina nam, że zawsze dotrzymuje słowa danemu człowiekowi. To tylko my nie dotrzymujemy słowa i obietnic danych Bogu.
Św Paweł zaś w Liście do Rzymian wzywa nas, byśmy nie żyli tylko według ciała, ale według Ducha Bożego. W Ewangelii Jezus przygotowuje nas na zbliżającą się Tajemnicę Paschalną, Zmartwychwstanie swoje, poprzez cud wskrzeszenia Łazarza. Prośmy Jezusa, by nas uzdrowił i uchronił świat, Polskę, naszą parafię od nieszczęścia, jakie niesie zaraza, pandemia.
 • Módlmy się o zdrowie dla zakażonych, w szpitalach i na kwarantannach. Zmarłym niech Pan da życie wieczne, opłakującym najbliższych pociechę z wiary, zaś nam nadzieję i ufność, że modlitwy nasze będą wysłuchane. Szczególnie módlmy się za lekarzy, pielęgniarki, personel medyczny, służby mundurowe i pracowników handlu oraz wszystkich walczących z tą śmiercionośną zarazą. Jednocześnie proszę o przestrzeganie zarządzeń państwowych i władz kościelnych oraz sanitarnych, by nawet przez łzy powiedzieć Bogu „Bądź wola Twoja”.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wszystkie nabożeństwa, także Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale są odwołane. Proszę je odmówić w domu wraz z domownikami.
 • W czwartek przypada 15 rocznica śmierci Jana Pawła II, dlatego w naszych domach przy zapalonych świecach prośmy św. Jana Pawła II aby oddalił pandemię.
 • Z powodu pandemii koronawirusa nie będzie przedświątecznego odwiedzania chorych po domach. Wzbudźmy w sobie Akt Żalu Doskonałego, aby zyskać odpust zupełny i darowanie wszelkich win.
 • Również z powodu epidemii nie będzie święcenia palm i procesji z palmami.
 • Z tego samego powodu nie będzie poświęcenia pokarmów świątecznych. Wszystkie te obrzędy dokonują rodzice i małżonkowie w domach w gronie rodziny.
 • Przypominam, że we Mszy Świętej w niedziele i dni powszednie mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję, jednak nie więcej niż 5 osób. Ta ilość osób dotyczy także chrztu i ślubu.
 • Pogrzeby sprawujemy w formie uproszczonej. Najpierw stacja na cmentarzu, potem Msza Święta żałobna. Wszystko z zachowaniem ograniczenia do 5 osób (nie wlicza się pracowników zakładu pogrzebowego).
 • W obecnej sytuacji prosimy nie nawiedzać kościoła.
  Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego