Stats4U - Liczniki, statystyki na żywo i nie tylko!

Ogłoszenia duszpasterskie - Parafia Godziszka

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
w Godziszce
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskieNiedziela 29.01.2023

 
 
 
 
Dziś przypada 4. niedziela zwykła. Liturgia daje nam Bożą lekcję na temat pokory. Pan Jezus sam wybrał drogę pokory i Jego Kościół kroczy tą drogą. Być pokornym znaczy zawsze znać swoje miejsce, na tym odcinku, który został nam powierzony i czuć się za niego odpowiedzialnym.

 Wilamowice – w czasie wczorajszej pielgrzymki do sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego w 100-letnią rocznicę jego śmierci polecaliśmy jego wstawiennictwu 100 – lecie obchodów powstania naszego kościoła i całą wspólnotę parafialną.

We wtorek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

I Czwartek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o 8.00, 16.00 i 18.00. O godz. 17.00 Godzina Święta z racji pierwszego czwartku miesiąca, w czasie której można skorzystać z sakramentu pokuty.

I Piątek, 3 lutego – Msze św. o 7.00 za zmarłych w przeciągu roku oraz o 18.00. Po Mszach św. można skorzystać z błogosławieństwa św. Błażeja z racji przypadającego wspomnienia świętego biskupa, męczennika. Po porannej Mszy św. litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po wieczornej tą litanią rozpoczniemy całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Chętnych serdecznie proszę o wpisywanie się na poszczególne godziny na listę w przedsionku kościoła. Możliwość spowiedzi I- piątkowej pół godziny przed Mszą św. poranną oraz od 16.30 do 18.00.

I sobota, 4 lutego – o godz. 7.00 zakończenie nocnej adoracji i Msza św. za Parafian. Od godz. 9.00 do 18.00 całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Bardzo proszę chętnych o wpisywanie się na poszczególne godziny w przedsionku kościoła. O 17.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną – chętnych proszę zgłaszać w zakrystii. Również w sobotę o godz. 10.00 spotkanie Dzieci Maryi.

Bóg zapłać – za posprzątanie kościoła oraz za złożone ofiary.

Pogrzeb – zmarł nasz parafianin: śp. Antoni Klaczek, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek - o 14.30 Różaniec, a o 15.00 Msza św. Wieczne odpoczywanie racz mu da
ć Panie…
             
Wróć do spisu treści