Stats4U - Liczniki, statystyki na żywo i nie tylko!

Ogłoszenia duszpasterskie - Parafia Godziszka

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
w Godziszce
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskieNiedziela 04.06.2023
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 
Całe życie chrześcijańskie toczy się w blasku Trójcy Świętej. O świcie życia zostaliśmy ochrzczeni w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, a u jego ziemskiego kresu wielokrotnie padną słowa przyzywające Świętą Trójcę.

1. Dzisiaj  – odbywa się doroczna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa.

2. W poniedziałek, 5 czerwca – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. W tym dniu o godz. 16.30 zapraszamy na próbę dziewczynki z klasy 3 i pozostałe, które będą sypały kwiaty w czasie procesji Bożego Ciała.

3. W środę, 7 czerwca – wspomnienie dowolne bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika. W tym dniu ponowna próba dziewczynek sypiących kwiaty na procesji Bożego Ciała o 16.30.

4. W czwartek, 8 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja do 4 ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30 i przejdzie ulicami: Żywiecką, Południową, Wrzosową i Beskidzką z powrotem do kościoła, gdzie odbędzie się Msza św. po zakończeniu procesji. O przygotowanie ołtarzy serdecznie prosimy państwo: Łukasza i Magdalenę Białek, Rafała i Agnieszkę Wandzel, Gabrielę i Tomasza Basiura oraz Edwarda i Katarzynę Janik oraz ich Sąsiadów. Zapraszam do udziału w procesji wszystkich Parafian, ufam, że nie braknie dzieci komunijnych w strojach i sypiących kwiaty, pań w strojach regionalnych i strażaków, których prosimy o zabezpieczenie procesji.

5. Na piątek, 9 czerwca – Biskup Bielsko – Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę, 10 czerwca – odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie zostaną wniesione relikwie św. Józefa Bilczewskiego.

7. Pielgrzymka - jest jeszcze  jedno wolne miejsce na pielgrzymkę do Włoch (24 czerwiec – 2 lipiec).

8. Festyn parafialny – z okazji świętowania 100-lecia naszego kościoła i naszej parafii, jednym z punktów obchodów jest wspólne przeżywanie naszego festynu parafialnego, który odbędzie się w sobotę 17 czerwca na placu rekreacyjnym przy ul. Lipowskiej. Już dzisiaj serdecznie zapraszam i z góry dziękuję wszystkim, którzy angażują się w jego przygotowanie.

9.  Bóg zapłać za złożone ofiary zarówno w kościele jak i na nasze konto parafialne. Dziękuję również za posprzątanie naszego kościoła.
                       
Wróć do spisu treści