Caritas - Parafia Godziszka

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
w Godziszce
w Godziszce
Parafia M.B. Szkaplerznej
Przejdź do treści

Caritas


Parafialny Zespół Caritas

W marcu 2023 roku został powołany do życia Parafialny Zespół Caritas Godziszka (PZC). Jak doszło do jego powstania? Na początku spotkań obecnej Rady Parafialnej, został poruszany temat konieczności powstania dzieła pomocy w naszej Parafii.  
Tematem tym zainteresowało się kilku młodych parafian, którzy od dawna mieli pragnienie niesienia pomocy innym. Krąży powiedzenie, że pomaganie „zaraża”, dlatego wraz z formalnym założeniem PZC, zaproszono wszystkich chętnych do włączenia się do zespołu i zostania wolontariuszem.
 Żyjemy w czasach, gdzie przeżywamy kryzys wiary, gdzie wiele osób podważających prawdy Kościoła, wierzy w bezsensowność jej wyznawania. W szczególności trend ten dotyczy ludzi młodych. Tutaj, w naszej Parafii, młodzież nie zawiodła. Obecnie PZC liczy 14 wolontariuszy, gdzie większość to osoby w wieku szkolnym. Cóż jest piękniejsze niż wiara przez uczynki miłosierdzia? 
Celem PZC jest przede wszystkim działanie lokalne, tzn. na terenie naszej Parafii. Szukamy najbardziej potrzebujących mieszkańców Godziszki, są to m.in. osoby starsze, schorowane oraz wszyscy, którzy zostali dotknięci różnymi problemami (wykluczenia społeczne, ubóstwo).

W dość krótkim czasie dzięki naszej aktywności udało się osiągnąć następujące cele:
  • Objęcie 3 mieszkańców Ogólnopolskim Programem Karty Fundacji Biedronki
  • Objęcie 3 mieszkańców Ogólnopolskim Programem Żywnościowym
  • Organizacja paczek na dzień dziecka  
  • Zbiórka pieniędzy ze sprzedaży ciast podczas festynu parafialnego na cele charytatywne – organizacja paczek żywnościowych oraz środków czystości/chemii dla 6 mieszkańców
  • Zbiórka pieniędzy ze sprzedaży ciast podczas obchodów dożynek przy kościele – przyszła organizacja paczek żywnościowych dla potrzebujących mieszkańców.

PZC działa nie tylko dzięki wolontariuszom, ale również dzięki wielu DARCZYŃCOM, którzy wspierają wyżej wymienione akcje ich organizacją, darami oraz wolnymi datkami. Gdyby nie oni, nie byłoby możliwości działania po za proponowanymi ogólnopolskimi akcjami.
Zachęcamy wszystkich do dalszego wsparcia. Jeśli nie dysponujesz czasem i nie możesz zostać wolontariuszem, możesz wspierać nas:
- materialnie,
- zadaniowo (np. pomóc nam przywieźć żywność ze sklepów czy upiec ciasto na kiermasz),
- duchowo.  

Nasza działalność ma sens, jeśli są osoby, które tego potrzebują. Dlatego prosimy, jeśli jesteś osobą potrzebującą, bądź znasz kogoś, kto takiej pomocy potrzebuje, zgłoś się do nas, a my zajmiemy się resztą.  

Gdzie możesz nas znaleźć?
- numery kontaktowe na plakacie w gablocie przy kościele,
- przez księdza proboszcza.
Zapraszamy!


Wróć do spisu treści